Home > Archiwum imprez > Walka Czołgów w Orzyszu
Archiwum imprez

Walka Czołgów w Orzyszu

Walka Czołgów w Orzyszu, 14 stycznia w Bemowie Piskim odbyło się podpisanie listu intencyjnego w tej sprawie.

15 lipca 2017 Poligon Wojskowy w Orzyszu

Orzysz – Wojskowa Stolica Polski przygotowuje się do kolejnej imprezy, która ma przyciągnąć miłośników militariów. Będzie to Walka Czołgów – Zawsze Gotowi.

Dokument podpisali burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski oraz prezes Fundacji na rzecz obronności i bezpieczeństwa kraju Combat Alert Marcin Korowaj. Jak zapowiadają organizatorzy, wielka walka czołgów ma być wyjątkowym wydarzeniem. — Będzie to pierwsza tego typu inscenizacja współczesnego pola walki, zorganizowana z tak dużym rozmachem — mówi Marcin Korowaj z Fundacji Combat Alert. — Z reguły cywile nie mają wstępu na poligon. A dzięki tej imprezie, pasjonaci militariów będą mogli zobaczyć jak wyglądają realne działania wojskowe z użyciem ciężkiego sprzętu, z udziałem członków organizacji proobronnych oraz zawodowych żołnierzy. Nie byłoby to możliwe gdyby nie współpraca z 15. Giżycką Brygadą Zmechanizowaną i gen. bryg. dr Jarosławem Gromadzińskim oraz OSPWL Orzysz i ppłk dypl. Jarosławem Wyszeckim.

Burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski podkreśla, że imprezie będą towarzyszyły dodatkowe atrakcje. — Walka Czołgów będzie wydarzeniem cyklicznym, organizowanym zawsze 15 lipca na poligonie w pobliżu wsi Wierzbiny, zarządzanym przez OSPWL Orzysz z siedzibą w Bemowie Piskim. To nie jest data przypadkowa, ponieważ tego dnia swoje święto obchodzi 15. Giżycka Brygada Zmechanizowana. Inscenizacja będzie elementem obchodów tego święta. Do projektu przyłączą się również Amerykanie, którzy od kwietnia będą stacjonować w Orzyszu oraz Bemowie Piskim. Będzie można zobaczyć ich sprzęt, który należy do najnowocześniejszych na świecie. Będzie też okazja do porozmawiania z amerykańskimi żołnierzami czy też zrobienia pamiątkowego zdjęcia — zapowiada burmistrz Orzysza.

POBIERZ PROGRAM IMPREZY

Szczegółowe i aktualizowane informacje na temat imprezy dostępne są TUTAJ


DZIAŁO SIĘ – zobacz pełną galerię fotek z imprezy w 2017r.

WIĘCEJ FOTEK Z IMPREZY W 2017 r.